איך נערים רומנטיים הופכים לצרכני פורנו, וזנות?

מודל דולפיני למורות וגננות
30 במרץ 2016
פרגון בארגון – שינוי האקלים הארגוני
30 במרץ 2016

האם יש מיניות גברית חדשה?

ד"ר חן נרדי מטפל זוגי, מכון דיאלוג

כמיליון פעמים בכל חודש, שנים-עשר מיליון פעמים בשנה, קונים גברים בישראל את הרשות לחדור לגופן של נשים העוסקות בזנות ולפרוק בו את מטענם. הם באים מכל המעמדות ורמות ההשכלה: מאנשי עסקים אמידים לפועלים, מגברים בעלי משפחה, לרווקים, מפקדים, שוטרים וחיילים, ועד לנהגים, מלחים ומהגרי עבודה". תעשיית המין העולמית מגלגלת סכום המוערך ב 5 עד 7 מיליארד דולר בשנה.

(הנתונים הללו לקוחים ממחקר שערכו בן ישראל ח. ולבנקורן נ. (2005) "לקוחות של נשים הנסחרות בתעשיית המין בישראל", מוקד סיוע לעובדים זרים והאוניברסיטה העברית בירושלים). בהרצאה אתאר את התהליך הפסיכולוגי-תרבותי-חברתי שבו לומדים נערים לאמץ אידיאולוגיות המצדיקות ודוחפות נערים לצפייה בפורנו וצריכת זנות. ואתייחס לשאלות:

- איך הופך האיבר העדין שאנו הגברים נושאים בין רגלינו, למטאפורה של 'כלי זין', נשק שבאמצעותו אנו נלחמים, מנצחים, כובשים ומשפילים?

- כיצד משפיעה התמכרותם של גברים לצריכת סקס קנוי על יחסיהם עם נשים ובנות זוג מודרניות.

- האם יש חלופה למיניות האלימה? מהי המיניות ה"ניומניסטית" ? ( NEWMANISM מיניות גברית הומניסטית. המושג מתואר בספרם של חן נרדי ורבקה נרדי "גברים בשינוי – בדרך לגבריות אחרת" מודן 1992)

לפרטים: ד"ר חן נרדי – 050-6702727 chen-nardi@bezeqint.net

ד"ר חן נרדי בפאנל על פורנוגרפיה – באוניברסיטת באר שבע. 1 בדצמ׳ 2010 -  בהשתתפות:

מנכ"לית שדולת הנשים - נורית צור, ד"ר עמליה זיו, ד"ר חן נרדי, עורכי מגזין "ביד"; - דרור אמסלם ויוסי גוון.

ד"ר חן נרדי בהרצאה "גבר אישה והגבריות החדשה" באוניברסיטה העברית בירושלים.

במסגרת יום עיון "מכנה משותף" 9/10/2013]


המלצות

המלצתה של אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית ומטפלת בעזרת בעלי חיים ,על עבודתו של ד"ר חן נרדי בסדנת גברים בעזרת המודל הדולפיני.


  שלום חן ,תודה ענקית על סדנת "המודל הדולפיני - התמודדות עם הסרדינים והכרישים שבתוכנו" שהנחית. הנכונות שלך להיחשף ולהביא את עצמך מאוד ריגשה אותי ואת כולנו – יצרה אימפקט משמעותי ונתנה תקווה לאנשים שכל כך זקוקים לה! הסרדין, הכריש והדולפין עובדים קשה ב"רטורנו" !!! התגובות בכל הקבוצות שלי מדהימות!!! הצלת לי קבוצה של נערות שהיו בהתנגדות אבל אחרי שהקראתי להם מהספר שלך ";להיות דולפין"  הן ביקשו להאריך את המפגש!!! המשך…

המלצתו של משה סייפש, עובד סוציאלי - רכז בגירים במוסד גמילה "רטורנו" , בעקבות הרצאה של ד"ר חן נרדי בסדנת גברים בעזרת המודל הדולפיני


תודה לך על ההרצאה המרתקת במסגרת סדנת הכרות עם שיטת ה"דולפין" שהעברת בתאריך ה16.8.2016 בקהילה טיפולית "רטורנו". קהילה טיפולית "רטורנו" בגבעת שמש, הינה מסגרת טיפולית עבור נשים וגברים המתמודדים עם מחלת ההתמכרות ובעיות התנהגות. הטיפול הינו בתנאי פנימייה למשך כשבעה חודשים בתנאי אישפוז מלא, ובמסגרתו עוברים המטופלים תהליך של שיקום חייהם בתחומים שונים; התנהגותי, רגשי, משפחתי, כלכלי וכו' ומטרתו להעניק למטופל כלים להתמודדות אדפטיבית. המשך…