מי אנחנו

אנחנו זוג נשוי מזה כמעט ארבעים שנה (נישאנו בינואר 1977), הורים לגל, בן וטל. שנינו מטפלים פרטניים וזוגיים. התחלנו לעבוד ביחד בשנת 1992 במכון דיאלוג שהוקם ב1990 על ידי רבקה. סדר יומנו המקצועי מורכב מטיפול פרטני וזוגי, הרצאות וסדנאות וכן מעבודה ציבורית התנדבותית בתנועות חברתיות. רבקה מקדישה חלק מזמנה לכתיבה.

את דרכנו כזוג נשוי התחלנו עם קשיים רבים שאז לא ידענו שהם נובעים גם מההבדלים בינינו כגבר וכאשה. עם זאת היינו נחושים לקיים דיאלוג – כדי להבין מה קורה אצלה, מה קורה אצלו. היינו מחויבים זה לזו - להמשיך לדבר ולברר וללמוד את הדקויות של ההבדלים בינינו וגם ללמוד זה מזו. המחויבות ההדדית ללמוד ולתקן עוזרים לנו לחזק את עצמנו הן כאנשים פרטיים, הן כאנשי מקצוע והן כזוג, כשותפים.

בחרנו בלימוד הדיאלוג בין גברים ונשים במרכז עשייתנו. עשייה שמקדמת אותנו בהבנת ההבדלים בין המינים ומעודדת אותנו לחפש דרכים ליצירת גשר של דיאלוג. זו עשייה מקצועית וציבורית בעלת מטרות חברתיות להגברת השיוויון בין המינים שללא ספק משפיעה עלינו, על הזוגיות שלנו באופן חיובי. אנו מאמינים בכל לבנו בזיקה הקיימת בין שיוויון וצדק חברתי ורואים בעיסוק שלנו דרך חיים הממלאת את חיינו במשמעות.

דרך עבודתנו

לו נשאלנו מהי תמצית פעילותנו במכון דיאלוג היינו משיבים - לקיים דיאלוג עם נשים וגברים על החיים. השקעתנו רבת השנים בהבנת ההבדלים בין נשים וגברים מסייעת לנו להתייחס לדקויות הרגשיות המעצבות את תפיסות עולמם.

אנחנו שואבים את השראתנו הטיפולית ממגוון של תורות - מהגישה ההתנהגותית קוגניטיבית, הגישה הנרטיבית, גישת הלוגותרפיה (תורתו של ויקטור פרנקל) ועוד. אנו מוסיפים לגישות אלו את המודל הדולפיני, פרי יצירתנו.

במה אנו מאמינים?

אנו מאמינים שלמרות שנשים וגברים הם שונים – הן בשל סיבות ביולוגיות והן בשל חינוך שונה לנשיות ולגבריות – כולנו ראויים להזדמנות שווה לפתח את עצמנו כבני אדם, ולהיות מה שאנחנו יכולים ורוצים להיות ולא רק מה שמצופה מאיתנו בשל היותנו אישה או גבר.

אנו מאמינים שדיאלוג בין ניגודים יוצר הפריה הדדית, מרחיב את הדעת ואת הלב ומביא אהבה ושלום לעולם. החזון שלנו הוא לבנות גשר של דיאלוג שוויוני, כן ואמיץ בין נשים וגברים, הורים וילדים, מורים ותלמידים, מנהלים ועובדים, מזרחים ומערביים, יהודים וערבים ואחרים.

כחלק מהגשמת החזון שלנו הקמנו ביולי 2004, יחד עם חברות וחברים לדרך, את התנועה לשוויון ולשלום בין המינים, תנועה חברתית של מתנדבות/ים הפועלת להשגת השוויון בין נשים וגברים. בנוסף לכך כל אחד/ת מאיתנו פעיל גם במסגרות התנדבותיות נוספות: חן פעיל בתנועה לגבריות חדשה (נוסדה ב1993) ורבקה פעילה משנת 2000 בתנועת ש.י.ן (שיוויון ייצוג נשים, נוסדה ב1989) ובקבוצת אנואר – שיתוף נשים יהודיות וערביות מתחילת הקמתה (נוסדה ב2002).