גברים בשינוי / ד"ר חן נרדי – "מודן", 1992

לידתו של הספר "גברים בשינוי", בדיאלוג בין גבר לאישה. (רבקה וחן נרדי) הוא כותב לה מכתבים שבהם הוא מנסה לשתף אותה במחשבותיו וברגשותיו והיא משיבה לו: מגיבה למכתביו, מגלה בפניו את עולמה.

הספר "גברים בשינוי", שחלקו התכתבות בינו לבינה, מתפתח לדיון במושג הגבריות ועוסק בסוגיות שונות: מה זה "להיות גבר", מהו מאצ'ואיזם? מהם מחירי הגבריות המאצ'ואיסטית ביחסים שבינו לבינה – בתקשורת הבינאישית, באינטימיות הרגשית והמינית, בחלוקת התפקידים? כיצד אלה משפיעים על יחסיו של הגבר עם ילדיו, עם חבריו, במקום עבודתו... בינו לבין עצמו?

האם יש צורך בשינוי תפישת הגבריות? בהסתמך על ידע וניסיון אישי ומקצועי, גורסים המחברים כי דרושה תפיסת גבריות אחרת, תפיסה שתאפשר לגברים להתמודד טוב יותר עם התמורות המפליגות ביחסי נשים-גברים, שחלו בעקבות המהפכה הפמיניסטית והתפתחויות חברתיות אחרות.

הגבריות האחרת – ניומניזם – הנה הומניסטית ומבוססת על זניחת הנחת העליונות הגברית שאבד עליה הכלח, ועל אימוץ גמישות בדפוסי המחשבה, ההתנהגות והרגש. גמישות זו, הנוצרת עם שילוב יבין המרכיב הגברי והנשי, מאפשרת לגבר לשפר את התמודדותו עם סביבת המאה ה-21 לרווחתו ולרווחת המשפחה והחברה.

הספר עומד לצאת בהוצאה מחודשת (2016) עם הקדמה חדשה ועדכנית מאת חן ורבקה.


משוב של ד''ר אראלה למדן על ''גברים בשינוי - בדרך לגבריות אחרת'' - ספרם של ד''ר חן נרדי וד''ר רבקה נרדי (מודן 1992) לרכישת הספר, לחצו כאן

לקריאת חומר נוסף

ראיון עם ד"ר חן נרדי, ד"ר רבקה נרדי ועוד מומחים "האם הגבר הישראלי משתנה לנו מול העיניים?" מאת מעינה שנהר מתוך "ידיעות אחרונות" 4.2.1998. - לקריאת הכתבה

ראיון עם ד"ר רבקה נרדי ועוד מומחים "גברים, המין החלש" מאת מלי קמפנר מתוך "ידיעות אחרונות" 17.4.1992. - לקריאת הכתבה