זוגיות בסערה / ד"ר רבקה נרדי – "קו אדום", 2003

הספר זוגיות בסערה מתאר את חיי הנישואים של זוגות חילוניים בחברה הישראלית. הוא מתמודד עם חוויות הנישואים המודרניים וחודר לכל פינה אינטימית במרקם היחסים הזוגיים.

הוא מתמודד עם השגרה והמשברים בחיי הנישואים ומציג להם אלטרנטיבה המבוססת על מה שרבקה נרדי מכנה "נישואים מוסרים". גישתה וניסיונה המקצועי מאפשרים לה להציע תחליף ליחסים המזמנים מציאות שברירית של "הסכמה בשתיקה" או משבר בעליל.

"נישואים מוסריים" אינו מרשם למסר אידיאולוגי או דתי, אלא קריאה חילונית המבוססת על הכרה מובנת של ייחודיות הפרט בזוגיות. מהכרה זו הספר מאתגר את הגבר והאישה החיים במחיצה אחת.

"זוגיות בסערה" הוא עיבוד פופולארי לעבודת הדוקטוראט של רבקה נרדי שבדקה את תפיסת המחויבות בנישואים המודרניים. ראיונות עם שנים עשר זוגות ישראליים מספר את הנרטיב של הנישואים המודרניים החילוניים ופוקח את עינינו לראות את שורש הקלקול – העדר שותפות אמת.

ספרה מציע את דרך הדיאלוג והשוויון כסיכוי להידברות הזוגית.

גיורא רוזן, עורך הסדרה "קו אדום", הוצאת הקיבוץ המאוחד.
הספר "זוגיות בסערה" הוא עיבוד פופולארי של עבודת הדוקטוראט של "ד"ר רבקה נרדי הכתובה בשפה האנגלית. שני עותקים מהעבודה מצויים בספרית מדעי החברה של אוניברסיטת בר-אילן ובספריית מדעי החברה של מכללת בית ברל.לרכישת הספר, לחצו כאן

לקריאת חומר נוסף

ראיון עם ד"ר רבקה נרדי ועוד מומחים "הטבעת נפלה" מאת אורנה אופיר מתוך "ידיעות אחרונות" 2.3.2003. - לקריאת הכתבה