להיות דולפין – סדנאות לגברים

להיות דולפין – סדנאות לגברים

על "הסרדינים", "הכרישים" ו"הדולפינים" שבחייהם האישיים והמקצועיים של גברים סדנה בהנחיית ד"ר חן נרדי בהשראת ספרם של ד"ר רבקה נרדי, וד"ר חן נרדי "להיות דולפין" (מודן 2006) הרקע:

.
מדוע אני מנחה סדנאות לגברים?
במשך שנים נמנעתי מלבטא רגשות קשים באפן ישיר. "הסרדין" הפנימי שלי הזהיר שגילוי רגשות יחליש אותי. "הכריש" הפנימי "עזר" לי להתחבא מאחורי התנהגות קשוחה ולבטא מצוקה באמצעות כעס. רק לאחר משבר אישי ובעקבותיו חשבון נפש, גיליתי בתוכי את "הדולפין" המייצג את אומץ הלב להיות גלוי לב ואת העוצמה להרגיע את "הסרדינים", ו"הכרישים שבתוכי ומסביבי. כמטפל אישי וזוגי גיליתי שגברים רבים, כמוני, הגיעו לקשר הזוגי ולהורות מצוידים בכלים בלתי מספיקים. הנחיית סדנאות גברים אפשרה לי לתמוך ולהיתמך ולפתח בסדנאות הגברים מודעות עצמית, יכולת אמפטית, מיומנויות קשר בינאישי, והתמודדות עם מצבי לחץ.
שלושה יועצים סמויים מלווים אותנו: "סרדין" מבוהל שמתחנן: "ברח פן תיטרף". "כריש" תוקפן התובע: "טרוף פן תיטרף". כשאנחנו נענים לסרדין אנו חווים חרדה, בושה, השפלה, חוסר אונים, ייאוש ודכאון. כשאנחנו נכנעים ל"כריש", אנו מרגישים כעס, זעם, עוינות ותוקפנות. הדולפין הידידותי והחזק מייצג את האינטליגנציה הרגשית המאפשרת לנו להרגיע את ה"סרדין" וה"כריש" שלנו ולהתמודד עם מצבים בינאישיים מורכבים בדרכים יצירתיות.
מטרות הסדנה:
• להקשיב לקולותיהם של "הסרדין" ו"הכריש", ולפתח מודעות עצמית להשפעתם עלינו.
• להכיר את הדולפין הפנימי שלנו וללמוד ממנו כיצד להרגיע את "הסרדין" ו"הכריש" שבתוכנו ולשפר את יחסינו עם עצמנו ועם סביבתנו.
• ללמוד להפעיל את "ששת שרירי הדולפין" כדי להעשיר ולשפר את יחסינו אם עצמנו וסביבתנו.

המלצות

רחל כהן מגידנה - רשמת רפואית, 17.5.2018:
"אני מקשיב כי אני אוהב אותך"... זו החוויה שיצאתי ממנה היום, עם ההרצאה של ד"ר חן נרדי . במקום שאכפת לנו אנחנו מגייסים את התבונה הדולפינית ומנמיכים רעשי רקע של המקומות ההישרדותיים של הילחם/ברח. נכון שההרצאה דיברה על יחסים קרובים ואישיים בזוגיות ובמשפחה והרצאה אחת אין די בה ... ועדיין אפשר לקחת את הנושא המרכזי של סרדינים , כרישים ודולפינים למרחב הציבורי ולמקומות העבודה . תודה להנהלת בית החולים לד"ר און ולשמעון סבח האמרכל ולהלן מנהלת הסיעוד, על הפתיחות בהנגשת תכנים אלו לעובדים. ותודה גדולה לאורה על חשיבה רעננה וקצת אחרת ועל המאמץ הארגוני והבאת ד"ר נרדי להרצאה כאן . אני מביאה כאן את החוויה שלי וגם של אחרים שהשתתפו בהרצאה.
מור עברו - מחלקת גזברות, 7.5.2018:
תודה על הרצאה מרתקת ומעניינת לגברים ונשים כאחד, הנותנת כלים חשובים בחיי היומיום של כולם. שמחתי להשתתף. (אפילו קניתי ספר לילדים).