"דרכי אל הגבריות החדשה – על סרדינים כרישים ודולפינים בחייהם של גברים" / מרצה ד"ר חן נרדי

רשימה 61: משרד הרישוי נתניה ד"ר רבקה נרדי, 2/3/2017
9 במרץ 2017
הרצאה חדשה ומקורית בנושא: הכתב והמגדר – על הנסתר והנגלה בחוויה הנשית.
26 ביוני 2017

דרכי אל הגבריות החדשה:.
על סרדינים כרישים ודולפינים בחייהם של גברים.
ד"ר חן נרדי, מטפל אישי וזוגי, מחבר הספר "גברים בשינוי – בדרך לגבריות אחרת" בהשתתפות ד"ר רבקה נרדי (מודן 1992), נשוי למעלה מארבעים שנה לד"ר רבקה נרדי ואב לשלושה. לשעבר, קב"ן בצה"ל ומפקד בסיס טירונים.
אודות ד"ר חן נרדי. (לינק).
ספרי ד"ר חן נרדי וד"ר רבקה נרדי .(לינק).

תקציר:
בחלקה הראשון של הרצאתו, מתאר ד"ר נרדי את שנות נישואיו הראשונות: הפחד להפוך ל"סמרטוט" של אשתו הפמיניסטית, קנאתו ביכולותיה וניסיונותיו הכושלים להפגין את עליונותו עליה, מאמציו להסתיר את תלותו הרגשית בה באמצעות הפגנת קשיחות "גברית", מאבקי הכוח הזוגיים והתפרצויות הזעם, הקריירה שנגסה ביכולת ההכלה והסבלנות כלפי הילדים.
בחלקה השני של ההרצאה, מתאר ד"ר נרדי את תהליך השינוי שעבר בעקבות שלושה משברים שחווה בשלוש הזירות החשובות בחייו: התרסקות הקריירה הצבאית, כישלון ביחסיו עם ילדיו, משבר נישואיו שכמעט והגיעו לסף גירושין. חן מספר על חשבון הנפש שהוביל אותו להסרת מסיכת ה"גבר-גבר", להכרה בסדרי העדיפויות השגויים שלו, בבחירות שעשה, ולתחילתו של תהליך תיקון בדפוסי התקשורת שלו עם בת זוגו, ועם ילדיו, תהליך הנמשך גם היום.
בחלקה האחרון של ההרצאה מספר ד"ר נרדי מהי הגבריות החדשה ובמיוחד האבהות החדשה: חיבוק הילדים (מילולית ופיזית), הקשבה אקטיבית לילדים, התגברות על האכזבה מהילד שאינו עומד בציפיות, קבלה והכלה של הילדים המתבגרים/ות פורצי/ות הגבולות, פחות ביקורת יותר חיזוק, פיתוח אורך רוח ושליטה בהתפרצויות זעם.
חן מלווה את הרצאתו בדיאלוג הומוריסטי עם שלוש בובות המייצגות את שלושת היועצים הפנימיים שלו: הסרדין המבוהל, הכריש התוקפן והדולפין החכם והחזק באמת. 

פרטים:
• משך ההרצאה שעה ורבע. לאחריה ניתן לקיים דיון עם המשתתפים.
• בסיום ההרצאה ניתן יהיה לרכוש את ספריהם של ד"ר רבקה נרדי וד"ר חן נרדי במחיר מוזל. (קישור לספרי בני הזוג)
• עלות ההרצאה: 2500 ₪ + מע"מ